W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć meble?

Przeprowadzka może stać się koszmarem, który będzie się śnił po nocach. Oczywiście wcale nie musi się tak zdarzyć, ale żeby wszystko poszło sprawnie, należy odpowiednio się przygotować. Najtrudniejszym zadaniem jest bez wątpienia odpowiednie zabezpieczenie i transport mebli. Nie można ich po prostu wynieść z mieszkania, wpakować na samochód, a później wstawić do nowego lokum. Meble trzeba w odpowiedni sposób przygotować, aby ich transport przebiegał bezpiecznie. Pierwszym zadaniem jest zminimalizowanie ciężaru mebli, czyli wypakowanie całej zawartości. Należy pamiętać, że wszelkie pozostawione w środku przedmioty mogą spowodować szkodzenie mebli, a do tego dodatkowo zwiększają ich ciężar. Dotyczy to również półek i szuflad, które na czas transportu najlepiej zdemontować.

Oprócz opróżnienia mebli należy je także zabezpieczyć przed poobijaniem poprzez takie umieszczenie w samochodzie, aby nie mogły się one przemieszczać podczas jazdy. Znakomicie nadają się do tego specjalne pasy mocujące, które na swoim wyposażeniu ma każda dobra firma oferująca usługi przeprowadzkowe. Niezmiernie istotne jest również zabezpieczenie wszelkich elementów szklanych w meblach, np. witryn lub luster. Doskonale nadają się do tego kartony lub folia bąbelkowa. Dodatkowo warto osłonić fronty przed zarysowaniem oraz wyjąć ruchome nóżki, które mogłyby odpaść podczas transportu. Najlepsze zabezpieczenia zapewnia połączenie folii stretch, tektury falistej oraz koca transportowego.

Szczególnie dokładnie trzeba zabezpieczyć elementy, które są bardziej podatne na zarysowania lub pęknięcia, a także elementy rzeźbione. Nie można zapomnieć o skutecznym zamknięciem wszelkich szafek i szuflad, jeśli nie zostały one wcześniej zdemontowane. Najlepiej, jeśli można je zamknąć na kluczyk, ale jeśli nie ma takiej możliwości, to dobrze sprawdzi się mocna taśma klejąca, która nie puści w czasie transportu. Jak więc widać odpowiednie przygotowanie mebli do transportu jest bardzo ważne i wymaga trochę czasu, dlatego warto zlecić to zadanie odpowiednio wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistom.