Zalety mieszkania na wsi

Coraz więcej osób zmęczonych pędem życia w mieście decyduje się na wyprowadzkę na wieś. Sprzedają swoje mieszkania, zaciągają kredyty i przenoszą się do nowo wybudowanego lub odkupionego od kogoś domku z ogrodem. Na taki krok decydują się zwłaszcza rodziny z dziećmi, dla których najważniejsze jest zapewnienie swoim pociechom odpowiednich warunków do rozwoju. Nie bez znaczenia jest również czyste powietrze, którego w wielu polskich miastach bardzo brakuje. Jest to szczególnie dokuczliwe zimą, kiedy wszechobecny smog wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Na wsi przyroda wręcz zachwyca swoją obecnością, a czyste, orzeźwiające powietrze zachęca do przebywania na zewnątrz. Piękne zachody słońca, możliwość podziwiania rozgwieżdżonego nieba i posłuchania śpiewu ptaków – tego nie zapewni żadne miasto.

Niewątpliwym atutem mieszkania na wsi jest przysłowiowy święty spokój i więcej prywatności. Mieszka się samemu, we własnym domu, bez sąsiadów za ścianą i natężonego ruchu ulicznego. Wystarczy ogrodzić swój ogród i odpowiednio go zabezpieczyć, aby dzieci mogły w nim przebywać bez obaw, że coś im się stanie. Dom na wsi to ostoja, baza zapewniająca poczucie bezpieczeństwa i swobody. Wiosna, lato, jesień i zima – każda pora roku na wsi jest po prostu niezwykła i pachnie zupełnie inaczej. We własnym ogrodzie można chodzić boso po trawie, opalać się nago czy siedzieć z lampką wina na tarasie do późnej nocy.

Bardzo ważną kwestią, związaną z mieszkaniem na wsi, jest możliwości hodowli zwierząt i założenia własnego ogródka. Dostęp do świeżego, tradycyjnego jedzenia jest bezcenny. Świeże mleko od krowy, warzywa z pola czy pyszne owoce z drzewa – takie dzieciństwo smakuje najlepiej. Nie można też zapominać o tym, czego w mieście brakuje najbardziej, czyli o przepięknych krajobrazach. Tylko na wsi można wzrokiem objąć horyzont czy ukoić oczy wszechobecną zielenią. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej „miastowych” rzuca wszystko i wyprowadza się na wieś, aby wieść beztroskie życie na łonie przyrody.