Rodzaje materiałów pakowych do przeprowadzek

Przeprowadzka to prawdziwa rewolucja dla każdej rodziny, firmy czy biura. Nie ma tu miejsca na błędy, ponieważ przewożone jest całe mienie, stanowiące niekiedy bardzo wysoką wartość materialną czy sentymentalną. Konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie wszystkich przedmiotów przeznaczonych do transportu, aby uniknąć ich uszkodzenia. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zlecenie kompleksowej przeprowadzki odpowiednio wyspecjalizowanej, doświadczonej firmie przeprowadzkowej. Takie firmy mają na swoim wyposażeniu wszystkie niezbędne materiały pakowe, dzięki którym można dobrze zabezpieczyć zarówno meble, jak i sprzęt elektryczny, czy antyki i cenne szkła.

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek przeprowadzkę bez kartonowych pudeł, w które można spakować niemal wszystko. Najbardziej praktyczne są kartony wykonane ze wzmocnionej, pięciowarstwowej tektury, które świetnie nadają się m.in., do przewożenia książek, małego sprzętu AGD czy innych przedmiotów. Pudła można z powodzeniem pionować przy układaniu i stawiać jedno na drugim. Bardzo często stosowane są również kartony archiwizacyjne z podwójnym dnem i uchwytami do przenoszenia oraz specjalne pudła-szafy do przewożenia odzieży w pozycji wiszącej.

Do zabezpieczania przedmiotów gabarytowych świetnie nadaje się folia stretch, które przykleja się do innych warstw i nie wymaga stosowania taśmy klejącej. Za jej pomocą można połączyć ze sobą ładunki ustawione na paletach czy kartony umieszczone na wózku transportowym. Przedmioty kruche i szczególnie cenne najlepiej zabezpieczyć folią bąbelkową oraz taśmą klejącą. Pęcherzyki powietrza znajdujące się w folii bąbelkowej znakomicie amortyzują wstrząsy i chronią przed uszkodzeniem, a taśma doskonale skleja kartony i folie, zabezpieczając je przed otwarciem. Niezbędnym materiałem pakowym jest papier pakowy, w który można spakować szkła i zastawę stołową oraz inne drobne przedmioty. Służy on także do wypełniania pustych przestrzeni w kartonach.