Przewóz szkła

Transport szklanych elementów takich jak wszelkiego rodzaju lustra, naczynia czy żyrandole – z pewnością potrafi przysporzyć wiele kłopotów. Oczywiście sprawa wygląda całkowicie inaczej w przypadku profesjonalnych firm transportowych, gdzie sam proces zabezpieczenie elementów niezwykle mocno narażonych na uszkodzenie, wykonywany jest w oparciu o ogromne doświadczenie i wiedzę w tym zakresie.
Jak to wygląda w praktyce i czy jesteśmy w stanie zabezpieczyć takie elementy na własną rękę?
Mimo, że najprostszym sposobem będzie zlecenie doświadczonej firmie zabezpieczenia wyżej wymienionych przedmiotów – sami również, posiadając oczywiście odpowiednie materiały do pakowania, możemy to zrobić!
Czego będziemy potrzebować?
Z pewnością nie obędzie się bez solidnego kartonu do przeprowadzek, folii bąbelkowej, folii stretch i mocnej taśmy klejącej.
Każdy przedmiot z osobna musi zostać dokładnie owinięty folią ochronną – w przypadku porcelanowych talerzy polecamy zapakowanie ich w mniejszą „paczkę” poprzez oddzielenie każdego z osobna papierem pakowym – cały ten proces można zobaczyć w jednym z naszych filmików dostępnych na portalu YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=GE7lWXrAwXQ