Miasto vs. Wieś

Szczególnie młodzi ludzie, którzy wkraczają w dorosłe życie – decydując się na opuszczenie rodzinnego domu by rozwinąć swoją karierę lub zamieszkać ze swoją wybranką- stają przed ogromnym problemem – wieś czy miasto?
Oczywiście zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, postaramy się więc poruszyć właśnie te najważniejsze aspekty.
Jeśli naszym głównym kryterium jest przeprowadzka w celu lepszego dostępu do edukacji – z pewnością mieszkanie w mieście będzie dużo wygodniejszą formą. Dojazdy do uczelni nie będą sprawiać nam najmniejszych problemów, a sami studenci zdecydowanie lepiej czują się w mieście – wszelkie restauracje, puby czy inne formy rozrywki są przecież na wyciągnięcie ręki ?
Na mieszkanie na wsi powinni zdecydować się miłośnicy spokoju, przebywania wśród wszelkiego rodzaju roślinności czy hodowlanych zwierząt. Takie rozwiązanie będzie również dużo tańsze w porównaniu do życia w mieście, choć musimy się liczyć z tym, że koszty transportu przykładowo do pracy czy uczelni w mieście – również mogą odbić się na naszym budżecie domowym dość negatywnie.