Jak pozbyć się niepotrzebnych kłopotów podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka to czas niezwykle wytężonej pracy związanej m.in. z porządkowaniem, pakowaniem, noszeniem, transportowaniem i wnoszeniem mienia. Wiele może podczas tych prac pójść nie tak, dlatego warto odpowiednio się przygotować, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Pierwszą kwestią jest podjęcie decyzji o tym, czy przeprowadzkę będzie wykonywać wykwalifikowana firma. Jeśli tak, to warto skontaktować się telefonicznie i umówić się z przedstawicielem na wycenę usługi. Pozwoli to uniknąć sytuacji, gdy koszt usługi okaże się znacznie wyższy niż początkowe założenia. Kolejna ważna kwestia to wybór jednej osoby, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie przeprowadzką. Dzięki temu można uniknąć chaosu decyzyjnego i zupełnie niepotrzebnych nerwów.

Na czas przeprowadzki należy zawieźć dzieci oraz domowe zwierzęta do najbliższej rodziny lub znajomych. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas wynoszenia ciężkich rzeczy nietrudno o nieszczęście. Kolejna kwestia to skontaktowanie się z zarządcą budynku i sprawdzenie, w jakich godzinach można wykonywać prace związane z przeprowadzką. W niektórych spółdzielniach mieszkaniowych przeprowadzanie się dozwolone jest w godzinach 8-20 i wszelkie wykroczenia mogą skutkować mandatem. Warto też o przeprowadzce poinformować sąsiadów, aby w tym czasie starali się oni nie przebywać na klatce schodowej.

Jeszcze przed przyjazdem firmy przeprowadzkowej warto zadbać o miejsce postojowe lub podjazd pod klatkę. Noszenie mebli czy innych ciężkich przedmiotów na sąsiednią ulicę czy parking nie jest dobrym pomysłem i może znacząco podnieść koszt usługi. Ustalając godzinę odbioru mienia w nowym lokum, należy wziąć pod uwagę różnego rodzaju zdarzenia losowe. Zaleca się, aby na wszelki wypadek zarezerwować sobie nocleg w lokalnym hotelu lub u znajomych. Dzięki temu jakiekolwiek opóźnienia nie będą przyczyną dodatkowego stresu, który i tak towarzyszy każdej przeprowadzce. Bardzo ważne jest również to, aby do przeprowadzki zatrudnić doświadczoną firmę, dysponującą niezbędnym sprzętem.